Вялікая Рада

 

С П І С

сяброў Вялікай Рады Міжнароднага грамадскага аб’яднання

“Згуртаванне беларусаў свету “Бацькаўшчына”,

абраных на Сёмым з’ездзе беларусаў свету МГА “ЗБС “Бацькаўшчына” 16.07.2017 г.

 

БЕЛАРУСЬ

Адамовіч Марына
Анісім Алена
Арлова (Аксак) Валянціна
Арлоў Уладзімір
Астаповіч Антон
Беленькі Юрась
Бокун Антоні
Віданава Ірына
Вінярскі Генадзь
Вярцінскі Анатоль
Гаравы Леанід
Гардзіенка Алег
Гардзіенка Наталля
Гарэцкі Радзім
Гаўрусік Дзмітрый
Герасімаў Валеры (Намеснік старшыні Рады)
Голубеў Валянцін
Дашкевіч Алег
Дашкевіч Настасся
Іпатава Вольга
Колас Уладзімір
Купава Мікалай
Лагвінец Аляксандр
Ліс Арсен
Лыч Леанід
Люцко Мікалай
Ляхновіч Павел
Мажэйка Павел
Макоўская Алена (Кіраўнік МГА “ЗБС “Бацькаўшчына”)
Мальдзіс Адам
Меляшкевіч Юрась
Міхалевіч Мілана
Міцкевіч Марыя
Пашкевіч Аляксандр
Савік Лідзія
Саладуха Дзмітрый
Санько Валерый
Сачанка Барыс
Севярынец Павел
Станкевіч Алесь
Старыкевіч Аляксандр
Стружэцкі Тадэвуш
Стук Барыс (Намеснік старшыні Рады)
Сцебурака Усевалад
Трусаў Алег
Хаменка Алег
Харэўскі Сяргей
Шушкевіч Станіслаў
Шыдлоўская Ніна (Cтаршыня Рады МГА “ЗБС “Бацькаўшчына”)
Яцкоў Мікалай

БЕЛЬГІЯ

Ліс Алена

ВЯЛІКАБРЫТАНІЯ

Пачкаеў Мікола

ГЕРМАНІЯ

Ярашэўскі Дзмітрый

ГРУЗІЯ

Шацірышвілі Тамара

ДАНІЯ

Чуяшкова Алена

ЗША

Бортнік Вячаслаў
Запруднік Янка
Кіпель Алеся
Раманюк Сяргей
Сурмач Ганна
Юрэвіч Лявон

ІЗРАІЛЬ

Шыбека Захар

КАНАДА

Логін Вячаслаў
Мурзёнак Пётр
Сурвілла Івонка
Шаўчэнка Валянціна
Эльяшэвіч Зміцер

КЫРГЫЗСТАН

Плавінская Тамара

ЛАТВІЯ

Кузьміч Ірына
Целеш Вячаслаў (Вячка)

ЛІТВА

Нюнька Хведар
Давідзюк Алег
Плыгаўка Лілея

МАЛДОВА

Мазур-Вайняровіч Ганна
Статкевіч Юры

ПОЛЬШЧА

Вапа Яўген
Глагоўская Алена
Герасімюк Наталля
Іванюк Яраслаў

РАСІЯ

Адаскевіч Любоў
Астапук Уладзімір
Галанава Вольга
Казак Георгій
Казакоў Валеры
Кандыбовіч Сяргей
Рудакоў Алег
Саўчанка Дзмітрый
Чайчыц Алесь
Шаховіч Ігар

УКРАІНА

Астаповіч Васіль
Барташ Валеры
Капчык Пятрусь
Камісарук Віктар
Снарская (Дзідык) Іна

ЧЭХІЯ

Шыянок Хрысціна
Цімошчанка Віталь

ШВЕЦЫЯ

Плакс Дзмітрый

ШВЕЙЦАРЫЯ

Сіроткін Сяргей

ЭСТОНІЯ

Клыга Зінаіда
Савінава Ніна